O przedszkolu

Przedszkole Samorządowe w Narolu mieści się w budynku przy ulicy Granicznej, budynek ten jest połączony Szkołą Podstawową Im. Św. Brata Alberta i Gimnazjum. Jest placówką II oddziałową, czynną w godzinach 7:00 – 15:30.

Do naszego przedszkola przyjmujemy dzieci w wieku od 3 do 4 lat. Posiadamy dwie sale zajęć edukacyjnych dla dzieci (młodszych i starszych), duży plac zabaw, łazienki dostosowane dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz szatnię. Sale, w których przebywają dzieci są przestronne, jasne, estetyczne i funkcjonalne, zachęcające dzieci do wspaniałej zabawy oraz twórczych działań. Wyposażenie przedszkola zapewnia dzieciom warunki do wszechstronnego rozwoju. Wyposażone jest nowocześnie, bezpiecznie i atrakcyjnie.
Wyżywienie dzienne dzieci to: śniadanie, dwudaniowy obiad oraz podwieczorek. Dzieci w ciągu dnia mają stały dostęp do wody mineralnej.

Wszystkie działania przedszkola wspiera Rada Rodziców. Wspólnie z nimi podejmowane są ważne decyzje dotyczące organizacji uroczystości przedszkolnych, kiermasze, akcji charytatywnych.

W ciągu roku szkolnego organizujemy następujące uroczystości:

• Pasowanie na przedszkolaka
  • Andrzejki- wróżby, zabawy przy muzyce
  • Spotkanie z Mikołajem
  • Spotkanie opłatkowe
  • Kiermasz Bożonarodzeniowy
  • Dzień Babci i Dziadka
  • Bal karnawałowy
  • Dzień Kobiet – przygotowanie upominków dla kobiet
  • Powitanie wiosny – topienie Marzanny
  • Kiermasz wielkanocny
  • Dzień Mamy i Taty
  • Dzień Dziecka
  • Zakończenie roku szkolnego- pożegnanie starszaków

W naszym przedszkolu pracuje wykwalifikowana kadra pedagogiczna, którą stanowią następujące osoby: Dyrektor - mgr Ewa Droździel
mgr Małgorzata Wolańczyk
mgr Katarzyna Szuper
mgr Agata Adamowicz
mgr Andrzej Kulisz
mgr Mazurkiewicz Barbara,
mgr Szajdecka Joanna

Kadra pedagogiczna przedszkola to doświadczeni nauczyciele, którzy ustawicznie podnoszą swoje kwalifikacje, biorąc udział w szkoleniach, kursach i innych formach doskonalenia zawodowego. Z każdą grupą pracuje 2 nauczycieli.

Celem naszego przedszkola jest wspomaganie i ukierunkowanie rozwoju dziecka zgodnie z jego wrodzonym potencjałem i zainteresowaniami. Przedszkole uczy wiary w siebie, optymizmu, dostrzega indywidualne potrzeby dzieci. Naszą misja jest stworzenie w przedszkolu atmosfery akceptacji i pochwały, dzięki temu dzieci uczą się cierpliwości, umiejętności doceniania innych. Podstawą naszej pracy jest szacunek dla indywidualności dziecka oraz wiara w jego wewnętrzny potencjał. Zapewniamy dzieciom atmosferę pełną akceptacji, szacunku i bezpieczeństwa. Głównym celem jest wszechstronny rozwój naszych podopiecznych zarówno w sferze intelektualnej, emocjonalnej, fizycznej, kulturowej jak i społecznej, nauka samodzielności i tolerancji. Wysoko wykwalifikowana kadra stosująca nowatorskie metody pracy, zapewnia wychowankom doskonałe przygotowanie do szkoły. Realizujemy zajęcia ruchowo - rozwojowe, zabawy z opiekunami oraz zajęcia tematyczne dostosowane do możliwości wiekowych i zainteresowań dzieci

Pracujemy  w  oparciu  o  Podstawę  Programową   Wychowania Przedszkolnego  dla  Przedszkoli. Bazujemy na: Programie Edukacji przedszkolnej wspomagającym rozwój aktywności dzieci: Wesołe Przedszkole i Przyjaciele – M. Walczak–Sarao, D. Kręcisz. Zajęcia dodatkowe realizowane przez przedszkole to: religia prowadzona w oparciu o programy: Kochamy dobrego Boga, Radość  Dzieci Bożych oraz zajęcia umuzykalniające, których program został stworzony przez prowadzącego Pana Andrzeja Kulisza.

Dla każdego oddziału przedszkolnego nauczyciele opracowują tygodniowe plany pracy, w oparciu o podstawę programową wychowania przedszkolnego. Obserwacja pedagogiczna dziecka w wieku przedszkolnym prowadzona jest w oparciu o kartę badania rozwoju dziecka w wieku 3 i 4 lat.