INFORMACJE DLA RODZICÓW DZIECI, KTÓRE OD 1 WRZEŚNIA 2020 ROKU ROZPOCZNĄ EDUKACJĘ PRZEDSZKOLNĄ

W związku z panującą Pandemią COVID-19 i wprowadzonymi dużymi ograniczeniami, nie odbędzie się planowane spotkanie organizacyjne z rodzicami dzieci nowo przyjętych do przedszkola. W związku z tym przygotowaliśmy dla Państwa poradnik jak przygotować dziecko do nowej sytuacji, aby dzieci z radością rozpoczęły przygodę z przedszkolem.

Każdemu z nas zależy na tym, by dziecko czuło się w przedszkolu dobrze, bezpiecznie i komfortowo. Jeśli pozytytwnie nastawiamy dziecko do nowego etapu w życiu, sami będziemy mieli lepsze samopoczucie, obserwując jak bardzo cieszy się ono na myśl o nowym dniu w przedszkolu, spotkaniu z rówieśnikami i nauczycielami. Dzięki temu nauczymy malucha również samodzielności i damy mu możliwość szerszego poznawania świata.

Aby pobyt w przedszkolu stał się dla dziecka łatwiejszy, już teraz należy zachęcać i motywować je do:
- samodzielnego ubierania się w to, co nie stanowi dla dziecka problemu
- zapinania guzików, wkładania butów
- korzystania z sedesu, używania papieru toaletowego,
- wycierania noska w chusteczkę,
- samodzielnego mycia rączek,
- rysowania kredkami, farbami, zabaw plasteliną,
- spacerowania i nie używania wózka,
- spożywania posiłków samodzielnie.

Gdyby dziecko miało w przedszkolu problemy ze spożywaniem posiłków, przebieraniem się, załatwianiem potrzeb fizjologicznych, itp., otrzyma pomoc w każdej z tych dziedzin.

Powyższe uwagi wypływają z troski o dzieci, dbania o ich bezpieczeństwo, z doświadczenia z pracy w dziećmi. Mamy nadzieję, że będą one pomocne dla Państwa.

O CZYM WARTO PAMIĘTAĆ PRZYPROWADZAJĄC DZIECKO DO PRZEDSZKOLA

Zachęcamy Państwa do skompletowania dziecku odzieży wygodnej, przewiewnej i łatwej do ubierania przez samo dziecko. Prosimy o przygotowanie:
- ubrań na zmianę ( bieliznę, koszulkę, spodenki itp.), które będa przechowywane w woreczku w szatni,
- buty na zmianę, łatwe do zapinania,
- mały ręcznik podpisany,
- nakrycie głowy w czasie letnim,
- biżuteria i paski zostają w domu,
Dodatkowo dla dzieci z Grupy I ( tj. 2,5-3 latki) planowane jest leżakowanie. W związku z tym prosimy Państwa o przygotowanie podpisanej pościeli.

Informujemy również, że we wrześniu planujemy korzystać z wyprawki, która pozostała z ubiegłego roku szkolnego. Decyzje dotyczące nowej wyprawki zostaną podjęte wraz z rodzicami na początku roku szkolnego.
Stawka za wyżywienie wynosi 5 zł za obiadodzień (śniadanie, obiad i podwieczorek).

Dyrektor Przedszkola Samorządowego w Narolu